Hakkımızda

Kapar Organik Tarım San. Tic. Ltd. Şirketi , Dr. Tuncer ÇEVİK tarafından 23 Ekim 2000 ' de Kurulmuş , Türkiye de üretimi olmayan feromon ve renk tuzaklarını yerli olarak üretmeye başlamıştır. Bu işletme, Organik Tarım, İyi Tarım ve Biyoteknik Mücadeleye büyük katkı sağlamıştır.

Firmamız, üretim çalışmalarının yanı sıra Ar-Ge ve ürün gelişilme çalışmalarına da devam etmiştir. Bu amaçla ;
1. “Böcek Yakalama Zamkının Geliştirilmesi,” isimli projemiz, KOSGEB Başkanlığı, A.Ü.Teknoloji Geliştirme Merkez Müdürlüğü tarafından Araştırma ve Geliştirme desteği almıştır. 25.02.2003 tarihinde başlatılan proje 31.01.2006 tarihinde başarı ile tamamlanmıştır.
2. “Orman ve meyve zararlılarının biyoteknik mücadelesinde kullanılan feromon tuzaklarının yerli olarak üretilmesi” KOSGEB Ankara OSTİM Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı kapsamında destek verilmiştir. Projemiz, 03.03.2014 tarihinde başarı ile tamamlanmıştır.
3. "Orman Kabuk Böcekleri ( Ips spp. ) Mücadelesinde Kullanılan  Feromon Tuzaklarının Araştırılması ve Yerli olarak üretilmesi." isimli TÜBİTAK tarafından desteklenen projemiz 28.02.2009 tarihinde başarı ile tamamlanmıştır.

 
BAŞLICA  PATENT VE RUHSATLAR
1. Böcek Yakalama Zamk Patenti (TR200001372 B ), 15.05.2005
2. T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından alınan pek çok Ruhsat Belgesi
 
BAŞLICA BELGE PLAKET VE ÖDÜLLER
1. Isparta valiliği tarafından  06.12.2013 tarihinde  elma yetiştiriciliğine katkılarımızdan dolayı verilen de platin elma Ar-Ge ödülü
2 . Bilim sanayii ve teknoloji Bakanımız  Sn.Fikri ışık tarafından veriler "TEKNOLOJİK ÜRÜN DENEYİM BELGESİ "
3. TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası 2015 Hizmet Ödülü


 
ZEHİRLİ KİMYASAL KULLANMA,  ÇEVRE KİRLENMESİN , SAĞLIĞIN BOZULMASIN  SLOGANİ İLE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN FİRMAMIZ TOPLUMA VE ÇEVREYE OLUMLU KATKILAR YAPMAYI AMAÇLAMAKTADIR.